Highlights oktober 2021

Kavel 6
Naar Guy Francois (1578-1650)

‘Kruisweg’, olieverf op koper, niet gesigneerd, 17e eeuw.
HxB: 30 x 23,5 cm.

Richtprijs € 1250 – 1500

Kavel 19
Hollandse School (18e eeuw)

‘Figuren bij herberg’ en ‘Vrouw met draailier’, pendanten, niet gesigneerd.
HxB: 36,5 x 28 cm.

Richtprijs € 500 – 1000

Kavel 132

18-kt Gouden solitair ring bezet met een Bolsjewiek geslepen diamant van circa 0.7 ct.

Ringmaat: 16.25. Totaalgewicht: 2.3 g.

Richtprijs € 300 – 500

Kavel 149

14-kt Gouden armband gezet met 47 briljant geslepen diamanten van in totaal circa 1.78 ct.
L: 16 cm. Gewicht: 14.2 g.

Richtprijs € 800 – 1000

Kavel 161

14-kt Gouden Lapponia armband, ontwerp Björn Weckström, Finland 1972.

L: 20 cm. Gewicht: 45.5 g.

Richtprijs € 1350 – 1450

Kavel 167

18-kt Gevlochten gouden collier met clip slot gezet met vier cabochon geslepen saffieren en een bijpassende armband. Samen vormen ze een collier sautier.
L: 40.5 en 18.5 cm. Totaalgewicht: 30.2 g.

Richtprijs € 1400 – 1450

Kavel 223

Orangistisch zilveren draagteken uit de tijd van de strijd tussen de Patriotten en de Prinsgezinden, met de afbeeldingen in reliëf van Stadhouder Willem V en zijn echtgenote Wilhelmina van Pruisen, circa. 1787.

HxB: 4.5 x 2.6 cm. Totaalgewicht: 18.5 g.

Richtprijs € 300 – 400

Kavel 239

18-kt Gouden Rolex Cellini 4112 polshorloge met handopwind uurwerk, saffierglas, zwart krokodil lederen band met doornsluiting en originele doos, Swiss made.
L: 23 cm. D: 3.2 cm. Totaalgewicht: 35.6 g.

Richtprijs € 800 – 1000

Kavel 242

Breitling Navitimer Aerospace titanium polshorloge met quartz uurwerk, chronograaf, datum, wekker, GMT en saffierglas in originele bakeliet doos met buiten doos en begeleidende papieren, Swiss made.
L: 21 cm. D: 3.9 cm.

Richtprijs € 300 – 350

Kavel 261

‘Het nieuwe Testament..’ goud op snee in groen fluwelen band met een stel 18-kt gouden bijbelsloten met de afbeeldingen van de ‘Aartsvaders Moses en Aäron en de vier Evangelisten’, 18e eeuw.

Richtprijs € 600 – 800

Kavel 297
Raoul Hynckes (1893-1973)

‘Riviergezicht met huizen en brug’, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd.
HxB: 41 x 60,5 cm.

Richtprijs € 1250 – 1450

Kavel 300
Albert Neuhuys (1844-1914)

Twee aquarellen, ‘Huislijke zorgen’ en ‘Lommerijk plekje’ met atelierstempel en verso collectiesticker.

HxB: 26,5 x 22,5 cm. / HxB: 30,5 x 23 cm.

Richtprijs € 500 – 700

Kavel 303
Gerd Renshof (1959-heden)

‘Twee stapels’, olieverf op paneel, linksonder gesigneerd, verso gesigneerd en gedateerd 4 ’98.
HxB: 25 x 49 cm.

Richtprijs € 300 – 500

Kavel 307
Willem Anton Alexander Knip (1883-1967)

‘Winters havengezicht’, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd en gedateerd ’55.

HxB: 40,5 x 50,5 cm.

Richtprijs € 1250 – 1450

Kavel 353

Een set van vier houten eetkamerstoelen met armleuningen, fluweel gestoffeerd, ontwerp Jacques van den Bosch (1868 – 1948), Amsterdam Holland, 20e eeuw.
HxBxD: 92 x 62 x 54 cm.

Richtprijs € 500 – 1000

Kavel 355
Alphonse I Van Beurden (1854-1938)

Bronzen buste van een dame, achterzijde gesigneerd en gedateerd, 1883.

H: 65 cm.

Richtprijs € 600 – 800

Kavel 357
Antoine Gomaris Mes (1927-heden)

‘Koeien’, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd en gedateerd ’88.  Werk is afgebeeld in zijn biografie.
HxB: 60 x 45 cm.

Richtprijs € 400 – 500

Kavel 373
Meeuwis van Buuren (1902-1992)

‘Duinen aan zee’, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd.

HxB: 60 x 100 cm.

Richtprijs € 300 – 600

Kavel 375

Polychroom porseleinen vaas met decor van ‘Perzik, vleermuis en Shou’, gemerkt met Qianlong zegel, China circa 1920.
H: 55 cm.

Richtprijs € 1700 – 1900

Kavel 520

Een paar polychroom cloisonné vazen met decor van vlinders, vogels en bloemen. Niet gemerkt. China circa 1900.

H: 21,5 cm.

Richtprijs € 150 – 200

Kavel 530

Een oranje okerkleurige vaas, vol geëmailleerd met folie ondergrond, gemerkt met een stempel en no. 12.9, circa 1900.
H: 20 cm.

Richtprijs € 150 – 200

Kavel 537

Stel bronzen champlevé vazen met polychroom decor van ‘Bloemen’, met aan weerszijde handvatten met ‘Draken’ en medaillons met dito reliëf decor, niet gemerkt, China circa 1900.

H: 37 cm.

Richtprijs € 150 – 200

Kavel 589

Een grote Chinese blauw witte schotel met decor van landschap en bloemen. Gemerkt met een zegelmerk, China Kangxi.
D: 38 cm.

Richtprijs € 500 – 700

Kavel 645

‘Le Penseur’, bronzen inktstel met natuustenen montuur, gesigneerd Émile Picault, gestempeld ‘Vrai bronze garanti Paris’, Frankrijk eerste helft 20e eeuw.

HxBxD: 36 x 42 x 24 cm.

Richtprijs € 350 – 370

Kavel 659
Louis Heymans (1890-1977)

‘Zicht op een water’, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd.
HxB: 59 x 69.5 cm.

Richtprijs € 200 – 400

Kavel 681
Dirk Smorenberg (1883-1960)

‘Noord-Hollands landschap’, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd en gedateerd ’22.

HxB: 35,5 x 45,5 cm.

Richtprijs € 350 – 550

Kavel 691
W. Vaarzon Morel Jr. (1931-heden)

‘De ARM 7 vaart de haven van Veere binnen’, gemengde techniek op papier, rechtsonder gesigneerd.
HxB: 35 x 48 cm.

Richtprijs € 400 – 800

Kavel 711

Twee polychroom chamotte sculpturen van een ‘Dame en heer gekleed in de Zeeuwse dracht’.

H: 83 en 90 cm.

Richtprijs € 1200 – 1400

Kavel 715
Anton Mauve (1838-1888)

‘Jager op de hei met hond’, olieverf op doek, linksonder gesigneerd.
HxB: 35 x 18,5 cm.

Richtprijs € 600 – 800

Kavel 730
Alexander F. van Noort (1953-heden)

‘Gezellige dag aan het strand te Zandvoort’, olieverf op doek, rechtsonder en verso gesigneerd.

HxB: 80 x 100 cm.

Richtprijs € 400 – 600

Kavel 742
Reimond Kimpe (1885-1970)

‘Gezicht op Veere’, houtskooltekening, linksonder gesigneerd en gedateerd, ’34.
HxB: 50 x 65 cm.

Richtprijs € 500 – 700

Kavel 744
Dirk Jan Koets (1895-1956)

‘Watermolen’, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd.

HxB: 30,5 x 40 cm.

Richtprijs € 400 – 600

Kavel 824
Willem Vaarzon Morel (Sr.) (1901-1982)

‘Twee naakte vrouwen’, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd. Verso ‘De haven van Zierikzee’.
HxB: 54 x 68 cm.

Richtprijs € 500 – 1000

Kavel 825

Vier Gispen Dutch Originals buisframe stoelen met stoffen bekleding.

H: 81 cm. H: 68 cm tot armleuning.

Richtprijs € 500 – 600

Kavel 834
Hollandse School (18e eeuw)

‘Rivierlandschap met rustende koeien’, olieverf op paneel, ongesigneerd.
HxB: 49 x 59 cm.

Richtprijs € 500 – 600

Kavel 838
Jan Westendorp (1914-1990)

‘Arcadisch landschap met een schaapskudde’, olieverf marouflé op paneel, rechtsonder gesigneerd.

HxB: 59 x 83 cm.

Richtprijs € 300 – 400

Kavel 1025
Rolf Dieter Meyer – Wiegand (1929-2006)

‘Bloemenmarkt aan de haven’, olieverf op paneel, linksonder gesigneerd.
HxB: 14 x 18 cm.

Richtprijs € 400 – 600

Kavel 1140

2e gehalte zilveren theepot met fruit houten handvat, decor van ‘Bloemen en schelpen, kwasten, baldakijnen en acanthusbladeren’, vervaardigd door Andries Akersloot te Haarlem, 1738.
HxB: 15 x 20 cm. Totaalgewicht: 285.4 g

Richtprijs € 500 – 600

Kavel 1226

Een 18e eeuws flintlock, vuursteenpistool, nr 2 van een paar, dat in de 19e eeuw werd omgevormd tot percussie. Afgeronde slotplaat en ruwe slaghamer met vervangende schroef. Achthoekige tot ronde loop gemarkeerd met een rond schild met moeilijk te onderscheiden letters B en JUIS.B. Vooraanzicht in de vorm van een volle maan gezicht. Walnoot gebogen kolf met zwaar gegraveerd messing meubilair. Gravure met godin Diana en Lodewijk XV ornamenten. Kaliber 16 mm.
L: 44 cm. – L loop: 30 cm.

Richtprijs € 400 – 600

Kavel 1228

Een snaphaunce-pistool. Slotplaat in Franse stijl versierd met een grotesk hoofd en scroll. Meubels van gedecoreerd staal. Achthoekige tot ronde loop met kanonvormige snuit. Voorraad van walnoot met kralenlijnen. Checkering op de hals is later toegevoegd. Kaliber 14 mm. Loop getekend met Francesco Platta, dit was een wapenmaker van Gardone Val Trompia, Italië 1650 (van Der Neue Stockel 2). Italië, ca. 1670/80.

L: 49 cm. – L. Loop: 34 cm.

Richtprijs € 600 – 800

Kavel 1277

Een tweedelige statenbijbel met platen door Pieter Keur. Rotterdam, 1719.

Richtprijs € 500 – 600

Kavel 1300

‘Johnnie Walker 150th Anniversary’, a very special Blended Scotch Whisky 75cl / 43%. Limited Edition botteling van Johnnie Walker. Geproduceerd in 1985 ter gelegenheid van het 150-jarig jubileum van Johnnie Walker, vergezeld van een unieke kristallen karaf, gepresenteerd in een massief eikenhouten kist. Genummerd 0592. In originele verpakking.

Richtprijs € 900 – 1000

Kavel 1323

Messing inhoudsvinding, vervaardigd door J.M. Kleman & Zoon Kon. Ins-Makers te Amsterdam, geijkt met een klimmende leeuw, in originele rechthoekige platte houten kist, 1808-1855. Afkomstig van de oudheidkamer van het ijkwezen te Delft.
HxB kist: 58.5 x 16.5 cm.

Richtprijs € 200 – 300

Kavel 1324

IJzeren lengtemaat Nederlandsche EL (meter), vervaardigd door J.M. Kleman & Zoon Kon. Ins-Makers te Amsterdam, in originele rechthoekige platte houten kist, circa 1857. Afkomstig van de oudheidkamer van het ijkwezen te Delft.

L: 102 en 113 cm.

Richtprijs € 200 – 400

Kavel 1337

Standaard der Nederl Kan (Litre), messing geijkt met een klimmende leeuw in originele kist, 1823.
H: 18 cm.

Richtprijs € 200 – 250

Kavel 1340

County of Leicester, drie houten kisten met ijkgewichten van een 1/2 dram tot 56lb avoir, alle genummerd 2603.

HxBxD: 14 x 30 x 17, 21.5 x 35 x 21 en 26.5 x 26 x 26 cm.

Richtprijs € 400 – 600

Kavel 1374

Nachet et Fils 17, rue St-Séverin Paris, messing microscoop met toebehoren in mahonie kist, Frankrijk tweede helft 19e eeuw.

Richtprijs € 200 – 300

Kavel 1405

Bronzen Empire tafelklok met vuurvergulde ornamenten, 19e eeuw.

Richtprijs € 200 – 300

Kavel 1417
Henri Houben (1858-1931)

‘Liesjesdag in Domburg’, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd.
HxB: 56×85 cm.

Richtprijs € 600 – 800

Kavel 1423
Andreas Einberger (1878-1953)

‘Geit met jong’, olieverf op board, rechtsonder gesigneerd.

HxB: 37 x 49,5 cm.

Richtprijs € 400 – 600

Kavel 1463
Europese School (vroeg 18e eeuw)

‘De hertenjacht’, olieverf op doek, niet gesigneerd.
HxB: 57.5 x 70.5 cm.

Richtprijs € 1250 – 1500

Kavel 1470
Maurice Góth (1873-1944)

‘Gezicht op een gracht te Amsterdam’, olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd en linksonder gedateerd A’dam 1925.

HxB: 65 x 50 cm.

Richtprijs € 400 – 600

Kavel 1522

Twee polychroom aardewerk tegels met decor van een ‘Dromedaris en een ‘Hond’ in een aigrettekrans met aigrette hoekmotief Haarlem, 17e eeuw.

Richtprijs € 200 – 220

Kavel 1566
Willem George Frederik Jansen (1871-1949)

Schilderij op doek, ‘Riviergezicht met hooiboten’, gesigneerd l.o.
HxB: 67 x 95 cm.

Richtprijs € 800 – 1200

Kavel 1610
Georges Becker (1845-1909)

‘Spaanse jonge dame’, olieverf op doek, linksboven gesigneerd.

HxB: 35 x 27 cm.

Richtprijs € 600 – 800

Kavel 1612
Willem Dolphijn (1935-2016)

‘Stilleven’, olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd.
HxB: 44,5 x 49,5 cm.

Richtprijs € 300 – 500

Kavel 1641
Leo Gestel (1881-1941)

‘Waterdragers’, houtskool op papier, rechtsonder met atelierstempel.

H. 68.5 cm. W. 49.5 cm.

Richtprijs € 250 – 350

Kavel 1698
Ben Viegers (1886-1947)

‘Lente’, marouflé, linksonder gesigneerd.
HxB: 50 x 40 cm.

Richtprijs € 400 – 600

Kavel 1705
Europese School (17e eeuw)

‘Pietá’, paneel, ongesigneerd.
HxB: 34.5 x 25 cm.

Richtprijs € 400 – 600

Kavel 1761
Leo Gestel (1881-1941)

‘Boerderij’, gemengde techniek op papier, rechtsonder gesigneerd en gedateerd ’29.

HxB: 35 x 53 cm.

Richtprijs € 300 – 400

Kavel 1763
John Buckland – Wright (1897-1954)

‘Dancer II’, ets, genummerd 2/30, rechtsonder gesigneerd en gedateerd: 53.
HxB: 21 x 18.5 cm.

Richtprijs € 200 – 300

Kavel 1766

Een houten masker van een sarcofaag, met sporen van originele polychromie. Late periode, 747 – 336 v. Chr. Herkomst: oude Franse collectie, door erfenis in de collectie van de vorige eigenaar; Europa Antik, REMY Raphaël, 2019. Collectie Gabriëlse, Middelburg – Monaco.

HxB: 25 x 19 cm.

Richtprijs € 240 – 400

Kavel 1782

Een stel cloisonné vazen met polychroom decor van ‘Bloemen en vogels’, niet gemerkt, Japan circa 1900.
H: 15 cm.

Richtprijs € 150 – 200

Kavel 1790

‘Amsterdams grachtgezicht’, olieverf op paneel, linksonder gesigneerd.

HxB: 49.5 x 60.5 cm.

Richtprijs € 750 – 950

Kavel 1794
Raphael de Buck (1902-1986)

‘De courtisane’, gesigneerd linksonder, doek.
HxB: 80 x 60 cm.

Richtprijs € 500 – 800